Psie Wyzwanie: marzec - bieganie z psem

07:52:00

Marzec! Fajnie, do wiosny coraz bliżej :-) W zasadzie u nas to już teoretycznie wiosna, tulipany, żonkile i inne takie, co to zostaną zadeptane wykiełkowały, gęsi i żurawie drą dzioby tak, że wieczorem trzeba podkręcić głośność TV.... więc wiosna.Pamiętacie o Psim Wyzwaniu, prawda? :-) W styczniu i w lutym nam się udało, w związku z tym czas na marzec :-) Co w tym miesiącu na tapecie?


To jest tak naprawdę punkt realizowany przez Śledziowego Pana od początku roku :-) Otóż - biega z psami :-) Canicrossem tego raczej nie nazwiemy, bo biegają raczej bez smyczy (chyba, że trzeba spacyfikować Zuzię, która biega pożywiać się obornikiem...), ale fakty sa niezaprzeczalne :-)

Zaczęło się od tego, że sam chce zrobić coś dla siebie... no a dlaczego psy miałyby nie biegać z nim?

Jak to działa?


Śledzie z panem biegają co drugi dzień. Najpierw ok. 3-4km wszystkie (niestety ostatnio oprócz Bohuna, zaczął dokuczać mu kręgosłup - dziś idziemy na RTG, trzymajcie kciuki!) - takie kółko po okolicy. Później Brombi wraca do domu (ze względu na jej stawy nie chcemy jej przeciążać - bieganie to jednak co innego niż spacer; póki co buduje mięśnie na krótszym dystansie), a reszta biegnie kolejne kółko. Czasem na tym się kończy, czasem - tak jak wczoraj chociażby - w domu została Zuzia (podobno zaczęła lamić, aż ciężko mi w to uwierzyć ;) ), a młodzież pobiegła dalej.

Zdecydowaną przodowniczką w tym całym bieganiowym przedsięwzięciu jest Eevee. To pies, któremu akumulatorki ładują się w trakcie pracy - nie jest co prawda nie umiejącym posiedzieć spokojnie wrzodem na tyłku, ale jak już zacząć coś z nią robić.... to może to trwać i trwać ;) Wczoraj po 10km biegiem wróciła do domu i zamiast jak cała reszta kulturalnie położyć się i spać... gotowała ze mną obiad. Ot, wdała się w mamusię ;-)


W związku z tym, że Śledzie już biegają ja muszę pomyśleć, co mogę robić JA. Coś tam wyżej było o kondycji właściciela w końcu ;-)


Bardzo się cieszę, że spodobała Wam się idea Rasowych Czwartków :-) Jako, że już kilka osób pytało mnie "a co z berneńczykami", przyszedł czas na męskie decyzje i załatwienie tej sprawy :-) W Rasowy Czwartek o berneńczykach, który przypadnie 24.03, odpowiem na Wasze pytania :-)

Jak to ma wyglądać? :-) Bardzo prosto: pytajcie :-)
Możecie do tego wykorzystać nasz profil na facebooku, wydzielony w tymże celu post, komentarze pod tym postem albo zakładkę "kontakt" - forma jest dowolna :-) Czas macie do 19.03 :-) Do dzieła!


You Might Also Like

0 komentarze

Polub Śledź też pies

Polub u Śledzi

Polub Simpsons Polska

Zajrzyj na naszego Instagrama