Konkursowy stojak na misku - DIY u Śledzi

07:20:00

Tak jak obiecywałam w zeszłym tygodniu - czas na DIY stojakowe :-) chwilę nam zajęlo dojście do sensownego i w miarę sprawnego sposobu wykonania, ale w końcu się udało. Tym właśnie "przepisem" chce sie z Wami podzielić :-)

Jeśli komuś cierpliwości (narzędzi, chęci lub pniaków) brakuje, to w dalszym ciągu można taki stojak wygrać w naszym konkursie - zapraszamy :-) ewentualnie odezwać się do nas, możemy pomóc ;-)

Póki co: do dzieła :-)

Zaczynamy od pniaków. Nasze dostaliśmy od sąsiada, to kawałki wierzby :-) Zasadniczo nada się każde drewno, choć wiadomo - im twardsze, tym lepiej. Do tego miska, na którą stojak ma pasować (miska, nie jej średnica - bedziemy przymierzać!) no i narzędzia. Ołówek to najprostsze ;-)
Zaczynamy od ustalenia odpowiedniej wysokości stojaka i ucięcia nadmiaru - bez piły spalinowej niestety ani rusz, chyba, ze dostaniecie pniaki od razu odpowiedniej wysokosci ;-) Pamiętajcie, by uciąć równo - nie checie by stojak się chybotał.


Kolejny krok to odrysowanie średnicy miski - dołu i gory. Ma być kółeczko w kółeczku, w miare równo (ale jak nie bedzie idealnie, to też bez obaw ;-) )


Dalej: wiertarka w dłon! Potrzebujecie 2 wierteł, mniejszego i wiekszego (ach, jakie precyzyjne informacje... jakby ktoś potrzebował szczegółów, dopytam Śledziowego). Wiercimy dziurka przy dziurce (tzn otwór przy otworze! pozdrawiam pana od techniki!) po mniejszym obwodzie:


Później powiekszamy otwory większym wiertłem i otrzymujemy coś takiego:


Pracujemy w dalszym ciągu wiertarką... i robimy bałagan ;-) Rozwiercamy otwory, staramy się poszarpać powierzchnię. Zwróćcie uwagę, by wiercić na głębokość podobną lub nieco większą niż miska.Mnóstwo wiórów! :-) Psy przezornie oddelegowaliśmy na górę, bo zabawa byłaby przednia ;-)
W każdym razie: otrzymujemy coś takiego.


Poszarpane i paskudne? Tak ma być!


Kolejny krok i kolejne narzędzia: młotek i dłuto. To najbardziej czasochlonna i monotonna część, bo teraz musimy tym dłutkiem wszystko ładnie wyczyścić. Na około, od dołu - stukamy i wycinamy. Poszerzajcie otwór przymierzając miskę - zobaczycie, ze obwód który narysowaliście bedzie za duży, więc róbcie to stopniowo.


Po dłucie otrzymujecie ładne, w miarę gładkie krawędzie i dno.


Ostatnim krokiem jest szlifierka i wygładzenie ścianek i dna za jej pomocą. Usuniecie w ten sposób wszystkie zadziory i otrzymacie ładne, gładziutkie powierzchnie.


Efekt końcowy już znacie :-)Pamiętajcie, że wszystkie narzędzia, które sa do zrobienia stojaka potrzebne, sa potencjalnie urazogenne ;-) Każdym można się dość łatwo skaleczyć czy uszkodzić w inny sposób, więc nie zapomnijcie o używaniu okularów i rękawic, a także ostrożnym obchodzeniu sie z nimi!


Za dużo roboty? :-) Jest jeszcze czas:


You Might Also Like

0 komentarze

Polub Śledź też pies

Polub u Śledzi

Polub Simpsons Polska

Zajrzyj na naszego Instagrama